Macaristan’da Gezilecek Yerler

1
Budapeşte

Başkent Budapeşte’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken birçok yer mevcut. Bunlardan bazıları: Bela Bartok Kasrı, Güzel Sanatlar Müzesi, Andrassy Ut, St. Stephen Kilisesi. 


 

 

2
Debrecen

Basit şekilde metropol olarak tanımlanabilecek olan Debrecen, ülkedeki en büyük Protestan kilisesini sınırları içerisinde barındırmaktadır. Macaristan’daki birçok müze de Debrecen’de bulunmaktadır.


3

Kiskunsag Ulusal Parkı

Kiskunsag, 760 km2’lik bir alana yayılan ve içerisinde birçok ada bulunduran bir bölgedir. Birçok şirket, bu bölgeye turlar düzenlemektedir.


4

Balaton Gölü

“Macar Denizi” olarak da bilinen Balaton Gölü, ülkede yaşayanların yakıcı yaz sıcağından kaçtığı bir yer olarak bilinir. Muhteşem manzarası ve büyüklü küçüklü otelleri ile, güzel bir haftasonu geçirmek için Balaton Gölü iyi bir seçenek.


5

Tuna Nehri

Avrupa’nın en büyük ikinci nehri olan Tuna Nehri, Macaristan’ın coğrafi yapısını baştan aşağıya değiştirir ve çoğu gezginin seyahat rotasını belirler. Tuna Nehri üzerinde ziyaret edebileceğiniz bazı yerler arasında, Szentendre, Hilltop Citadel, Hristiyan Müzesi ve Borzsony mevcuttur.


6

Visegrad

Visegrad, Tuna Nehri’nin en güzel noktasıdır. Manzarası ve bölgenin karakteristik özelliklerinden dolayı, mutlaka görülmelidir.