Kayseri MMG İftarına Yoğun Katılım

Mimar Mühendisler Grubu (MMG) Kayseri Şubesi, Kayseri Devlet Su İşleri (DSİ) Sosyal Tesislerinde İftar Verdi.

Mimar ve Mühendisler Grubu Kayseri Şubesi’nin 2016 yılı iftar programı 16 Haziran 2016 perşembe günü Şube Başkanı ve Kocasinan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çapan’ın ev sahipliğinde DSİ sosyal tesislerinde coşkulu katılımla gerçekleştirildi.

Kayseri mutfağının birbirinden lezzetli örneklerinin sunulduğu iftar, akşam ezanı sonrasında DSİ’de yapıldı. İftara MMG eski Genel Başkan Yardımcısı ve Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, Genel Başkan Yardımcıları Prof.Dr.Ali Osman Öncel, Mehmet Kürşat Çapar, İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı ve Kayseri Günden Gazetesi imtiyaz sahibi Oğuz Memiş, DSİ 12. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata, MMG Kayseri Şube önceki dönem Başkanları Tevfik Rıza Sümer, Celal Dündar Selçuk ve birçok akademisyen, bürokrat, sanayici, işadamı ve davetli katıldı.Kayseri MMG 3_

Mimar ve Mühendisler Grubu Kayseri Şube Başkanı Mustafa Çapan,”MMG’nin geleneksel iftarına hoş geldiniz. İnsanı merkeze alan bir anlayışın temsilcileri olduklarını ifade edip, modern insanın çıkmazlarını anlatıp, sanayici ve işadamlarıyla iftar yaparak güzel bir misyonu bu yıl da gerçekleştirdiklerini belirtti. Konformizmin ruhun bataklığı olduğunu belirten Çapan çözümün insanın öncelikle kendi yüreğini ve benliğini imarda olduğunu vurguladı. ”İnsan insanın kurdu değil yurdu, umudu, sığınağı olmalı” dedi.
Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz konuşmasında, ” İstanbul’dan genel merkezimizden sizlere selam getirdim. Hepinizin Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Ramazan ayında bizleri birbirimize yaklaştıran Rabbimize ne kadar şükretsek azdır, hamdolsun ki, yeniden biraradayız. MMG gibi dünyanın farklı coğrafyalarında TİKA gibi, AFAD gibi, KIZILAY gibi, Yunus Emre Kültür Merkezleri gibi iyilik kervanlarını çoğaltmalıyız. İnsanı merhamet ve şevkat ile merkeze alan, şehir ve medeniyet kültürümüzü yeniden inşa ve imar etmeliyiz. Son dönemdeki terör belası, bizler birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece coğrafyamızda kendine yer bulamayacktır. Ülkemiz güçlüdür. Son yıllarda planlı olarak önümüze çıkarılan lanet terörün de üstesinden geleceğiz. Kayseri Büyükçehir Belediye Başkanlığını 21 yıl başarı ile icra etmiş Mehmet Özhaseki’nin şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanı olması da ülkemiz için büyük bir fırsat ve kazançtır. Gelecek Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.
MMG Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ali Osman Öncel konuşmasında,” MMG vesilesiyle son yıllarda doğduğum şehire bu üçüncü gelişim. Yarın Develi’de depremi konu alan konferans vereceğim. Ramazan ayınızı tebrik ediyorum” dedi. Mehmet Kürşat Çapar ise,” MMG olarak tüm şubelerimizin olduğu şehirlerde iftar proğramlarına katılıyoruz. Kayseri şubemizin birlik ve beraberliği öne çıkaran bu örnek görüntüsü bizleri mutlu etti. 22 Haziran çarşamba günü İstanbul’da Feshane’de yapacağımız iftar proğramımıza hepinizi davet ediyorum” dedi.

Kayseri MMG 6_

İftar programı akabinde davetlilerin ayrılmayıp, akşam namazı kılındıktan sonra birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmaları ve geleceğe dönük bilgi ve birikimlerini paylaştıkları dikkat çekti. Program sonrası heyet teravih namazlarını Kalemkırdı Camii’ deki namazgah’da eda edip, Mevlana Celaleddin Rumi’nin hocası Seyyid Burhaneddin hazretlerinin türbesini de ziyaret etti. Teravih sonrasında İlim Yayma Cemiyeti Şehit Furkan Doğan yerleşkesine geçip geç saate kadar çay ve baklava eşliğinde sohbet etti.Kayseri MMG 2_(1)

Paylaş:
facebooktwittergoogle_pluslinkedin