Başkonsolos’a hayırlı olsun ziyareti

Başkonsolos’a hayırlı olsun ziyareti

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz’dan Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich’e Kâğıthane’deki yeni ofisinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz’dan Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich’e Kâğıthane’deki yeni ofisinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette, Başkan Develioğlu ve heyetinin Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’nin Ujbuda ilçesine yapılacak ziyaret ve olası işbirlikleri de konuşuldu. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nu Başkonsolosluk kapısında karşılayan Başkonsolos Balázs Hendrich, misafirlerine önce Macar Kültür Merkezi’ni gezdirdi.

Mayıs ayında yapılacak ilk kültür etkinliğinden bahsederek, Başkan Develioğlu’nu da bu ilk etkinlik ve açılışa onur konuğu olarak davet etti.

Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz’ın Bahçelievler ve Budapeşte arasındaki ilişkilerin oluşmasında büyük katkılar ve fedakârlıkta bulunduğu ifade edildi. Başkan Develioğlu, ” Yeni ofisiniz hayırlı olsun. İki dost ülke arasında oluşacak güzel işbirliklerini büyütülmesinde daha etkili katkılarınızın olmasını diliyorum. Belediyemizi çok defa ziyaret ettiniz. Bu gelişimizi aynı zamanda iade ziyaret olarak değerlendirin. Mayıs ayında Budapeşte’ye Belediye heyetimizle resmi bir ziyaret gerçekleştireceğiz.

İlk defa gideceğim Macaristan ziyaretimde işadamlarımız da eşlik edecekler. Faydalı ve farklı bir seyahat olacak. Resmi ziyaretlerimizle birlikte Macaristan’da bulunan Osmanlı mirası ortak tarihimize ait eserleri ve doğal güzellikleri de ziyaret etme imkânımız olacağını düşünüyorum. Başarılı geçecek seyahatimizin meyvelerini orta ve uzun vadede kentlerimiz görecektir” dedi.
mac-baskonsolos-ziy-c
Başkonsolos Hendrich, ” Sizi yeni Başkonsolosluk ofisimizde ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Sayın Fahri Konsolosumuz Osman Şahbaz Bey çok yardımlarını görüyoruz, aktif çalışıyor. Mayıs ayındaki ziyaretiniz ve imzalayacağınız işbirliği protokolünde bende doğduğum ve büyüdüğüm Budapeşte’de imkânım nispetince sizlerle olmayı çok istiyorum” dedi. Fahri Konsolos Osman Şahbaz’da, ” Her iki ülkeyi de çok yakından tanıyorum. Mutlulukla iki dost millet arasında elçilik yapmaya gayret ediyorum” dedi. Birlikte içilen çaylardan sonra Başkan Osman Develioğlu Başkonsolos Hendich Balazs’a Belediyenin bayrağını ve sembolik hediyeler takdim etti. Ardından Başkan Osman Develioğlu ve Fahri Konsolos Osman Şahbaz’ı Başkonsolos Hendrich Balázs kapıya kadar uğurlayarak yolcu etti.


mac-baskonsolos-ziy-b

Paylaş:
facebooktwittergoogle_pluslinkedin